Aktualności

Spotkanie

Spotkanie SUA odbędzie się 5 stycznia w III LO.

Tematem będzie podsumowanie aukcji oraz przedstawienie planów kolejnych działań Stowarzyszenia.

 

Aukcja Unici-Unitom

Szanowni Państwo,
Aukcja Unici-Unitom, która odbyła się 5 grudnia w Trybunale Koronnym, okazała się dużym sukcesem! Zebraliśmy niemal 10 000zł!

Bardzo dziękujemy wszystkim Darczyńcom, Licytującym oraz Artystom. Dziękujemy: Chórowi Kantylena, Marcinowi Wójcikowi, Annie Kośce, Łukaszowi Słotwińskiemu, za poświęcony czas, zaangażowanie i wspracie w przygotowaniach oraz uświetnienie wieczoru.

 

Zarząd SUA

 

Spotkanie

Najlbiższe spotkanie, którego głównym tematem będzie organizacja aukcji odbędzie się 22 listopada o godzienie 16:30. Zapraszamy!

 

Ks. Alfred Wierzbicki Członkiem honorowym

Ks. Alfred Marek Wierzbicki to absolwent III LO, duchowny katolicki, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, poeta - duma naszej szkoły i miasta.

"Pytasz, czy piszę wiersze.
Wiersze przylatują jak ptaki na przedwiośniu,
przychodzą jak umarli we śnie,
jedyne co mogę uczynić, to czekać. (...)"
ks. Alfred Wierzbicki, Strefa zero

W dorobku literackim księdza Alfreda Marka Wierzbickiego znajduje się dziewięć książek poetyckich: jak ciemność w ciemności (1991), Inaczej każdej wiosny (1993), Kogut z Akwilei(1999), Znaki szczególne (2000), Miejsca i twarze (2003), Głosy i glosy (2008), Fotografia rodzinna (2010), Autoportret z miastem (2013), Boso (2015). 
Tomik Kogut z Akwilei (1999) otrzymał nagrodę im. Anny Kamieńskiej. a tomik Znaki szczególne (2000) nagrodę im. Józefa Czechowicza.

Ks. Alfred Wierzbicki został Członkiem honorowym Stowarzyszenia Unia Absolwentów

 

Spotkanie

Szanowni Państwo,
spotkanie członków stowarzyszenia odbędzie się 17 października (wtorek) o godzinie 17:00 w III LO.

Omówione zostaną działania dotyczące kolejnej edycji aukcji Unici Unitom.

 

Wyjazd do Warszawy do teatru 23.09.

Wyjazd do Warszawy do teatru 23.09.
Zbiórka o 12:30 przed szkołą. Wyjazd o 13:00. Koszt przy pełnym autokarze - 35zł (maks. 50zł). Prosimy o odliczone kwoty.
Po przyjeździe do Warszawy możliwość wspólnej kolacji. Zbiórka przed spektaklem o 18:30 (Teatr Studio Buffo), celem odbioru biletów.

 

Ś. P. Beata Nowak

Dziś, 14 września, zmarła Pani Beata Nowak, nasza koleżanka, wspaniały pedagog i wychowawca o wielkim sercu. Wyrazy głębokiego współczucia oraz słowa wsparcia i otuchy dla Rodziny i rzeszy przyjaciół, w imieniu społeczności III Liceum im. Unii Lubelskiej w Lublinie, składają dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i absolwenci.

 

Wyjazd

Koszt wyjazdu wspólnym autokarem do Warszawy 23 września b.r. na spektakl "Romeo i Julia" w Teatrze Studio Buffo to 40 zł (przy pełnym autokarze). Prosimy o zgłaszanie chęci wspólnego wyjazdu do sekretariatu szkoły:  +48 81-532-09-47 lub za pomocą wiadomości e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Żegnamy Julię Hartwig

Wytrzymać tydzień
wytrzymać rok
wytrzymać trzydzieści a potem siedemdziesiąt lat
Ale były lata których nikt nie liczył
królewskie
kiedy bawiliśmy się pod starymi dębami
i wieczność była przy nas.
J. Hartwig

 

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Julii Hartwig, jednej z największych polskich poetek, laureatki wielu nagród, wśród nich im. Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza, eseistki, tłumaczki literatury pięknej, honorowej prezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich - wybitnej absolwentki III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie.
Julia Hartwig zmarła 14 lipca 2017 r. w wieku 96 lat w Pensylwanii.


 

Weryfikacja danych

Szanowni Państwo,
zwracamy się z prośbą o weryfikację danych kontaktowych.

Weryfikacji można dokonać za pomocą formularza: WERYFIKACJA

Brak weryfikacji będzie podstawą do wykreślenia z listy członków.

Zarząd Stowarzyszenia Unia Absolwentów