"Unia Absolwentów" KRS 0000323270

Weryfikacja danych

Szanowni Państwo,
zwracamy się z prośbą o weryfikację danych kontaktowych.

Weryfikacji można dokonać za pomocą formularza: WERYFIKACJA

Brak weryfikacji będzie podstawą do wykreślenia z listy członków.

Zarząd Stowarzyszenia Unia Absolwentów

 

Lublin debatuje

W dniach 16-18 czerwca odbyło się wydarzenie zorganizowane przez Unijny Klub Debat „Lublin debatuje”.

Był to pierwszy tego rodzaju  turniej debat parlamentarnych połączony z warsztatami prowadzonymi przez mistrzów Polski debat parlamentarnych. Pierwsza tego roadzaju inicjatywa w Lublinie i na Lubelszczyźnie okazała się sukcesem, gdyż uzyskała wsparcie Prezydenta Miasta Lublina, Marszałka Województwa Lubelskiego, Stowarzyszenia Unia Absolwentów oraz sieci sklepów spożywczych Razem.

Dzięki tak prężnemu działaniu w Lublinie pojawiło się 30 debatantów z całej Polski min. z Kluby Debat UAM, Klubu Debat UJ, Klubu Debat UW, Klubu Debat SGH czy Klubu Debat w Białymstoku oraz z rodzimego Unijnego Klubu Debat.

W czasie turnieju odbyły się cztery rundy- czwarta runda finałowa odbyła się w sali obrad lubelskiego ratusza, co zrobiło niemałe wrażenie na uczestnikach. Dodatkowo wcześniej wspomniane warsztaty poprowadzone były na najwyższym możliwym poziomie przez najlepszych debatantów w Polsce. Tematy poruszane na turnieju to kwestie reprywatyzacji, separatystycznych ruchów w Katalonii oraz sukcesu polskiej transformacji.